Пласт Філядельфія
Пласт Філядельфія

Вифлеємський Вогонь Миру

www.peacelightplastusa.org

 

В церкві Різдва Христового у Вифлеємі горить лямпочка, яка світить протягом довгих століть. Це Вифлеємський Вогонь, символ миру, тепла, згоди, спокою та любови до людей і до світу. Християнські народи по черзі жертвують оливу, щоб цей Вогонь ніколи не згас. Ще у ХІІ столітті один учасник христових походів привіз додому Вогонь з Вифлeєму, як дарунок для своєї родини і близьких, як символ найбільшого добра

 

Поширення Вифлeємського Вогню започаткувала 1986 року австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку це була добродійна акція, щоб підтримати бідних дітей і всіх, хто потребує допомоги і уваги в передріздвяний час. Цю справу перебрали австрійські скаути. Щороку вони їдуть до Вифлеєму по Вогонь і в спеціяльній лампаді транспортують його літаком до Відня. Звідтам вони везуть Вифлеємський Вогонь Миру поїздами через границі до сусідніх країн Европи і передають його з рук в руки всім, хто чекає світло надії під час Різдва Христового.

 

В Україні Вифлeємський Вогонь Миру вже понад десять років поширюють пластуни. Вони перевозять Вогонь поїздом, автобусами, автами чи роверами в кожну українську область, де є пластова станиця. Вони розповсюджують його у церкви, школи, лікарні, сиротинці, старечі доми і державні установи. Щоб кожна людина, а особливо ті, котрі перебувають далеко від своїх домів в часі Різдва, відчули тепло Вифлeємської зірки. Українська громада радо сприйняла ідею та символіку Вифлeємського Вогню і останніми роками для багатьох Вогонь став частиною святкування Різдва. Люди запалюють Вифлеємським Вогнем свічки на Святу Вечерю і традиційно зберігають його в церкві до Йордану. Потім його можна погасити.

 

2008 року австрійські скаути привезли ліхтар з Вифлеємським Вогнем Миру до Ню Йорку. Вони передали його американським скаутам, які повезли Вогонь автом до Міннесоти. По дорозі з JFK летовища авто зупинялося у містах, де є зібрання скавтів, і Вифлеємський Вогонь Миру розповсюдився по Америці та навіть попав до Мексико. Того року також вперше передали Вифлеємський Вогонь Миру пластунам США але, на жаль, лишень кілька станиць тоді його отримали.

 

Цього року сподіваємося, що Вогонь дійде до всіх членів Пласту США і Канади. Закликаємо якнайбільше пластунів прилучиться до цієї прекрасної різдвяної традиції і поширити світло Вифлeємського Вогню Миру далі у свої парафії та громади.

 

Долучайтесь до світла Вифлeємського Вогню Миру і Ви!

Plast, Ukrainian Scouting Organization USA

Philadelphia Branch

700 North Cedar Road

Jenkintown, PA 19046
 

contact@plastphilly.org

plastphiladelphia@gmail.com

Пласт в США

www.plastusa.org

Пласт в Україні

www.plast.org.ua

Пласт в світі

www.plast.global